Агресор здувається: відтік капіталів з Росії в офшори становив $1,3 трильйона

За даними дослідження, яке провів професор Колумбійського університету Джеймс Генрі, з країн, що розвиваються, в тому числі Росії та Китаю, до кінця 2014 року було виведено понад 12 трлн дол, з них 1,3 трлн доларів – з Росії. Про це пише агентство “РБК-Україна” з посиланням на “The Guardian”.

Дослідження проводилося протягом останніх 18 місяців, у своїй роботі Джеймс Генрі використовував офіційні дані міжнародних організацій, зокрема МВФ і ООН.

З Китаю (а також Гонконгу і Макао) в офшори до кінця 2014 року були виведені $1,2 трлн., стверджує дослідник. Малайзія, Таїланд та Індонезія також займають високі позиції в списку країн з найбільшим відтоком капіталу в офшори. У розмові з The Guardian Генрі заявив, що його дослідження показало, що мотивацією для виведення коштів в офшори є не тільки ухилення від податків.

За його словами, злочинці і корупціонери також використовують офшори, щоб приховати свої гроші. Професор описав мешканців офшорних юрисдикцій як учасників сцени в барі з фільму “Зоряні війни”, де зібрана строката група сумнівних міжгалактичних персонажів.

“Це як сцени з “Зоряних воєн”: в одному кутку – неплатники, в іншому – торговці зброєю, в третьому – корупціонери. Є й ті, хто використовує офшори для відмивання грошей або шахрайства”, – розповів Генрі.

Він уточнив, що в якості “податкових притулків” вибираються не тільки такі екзотичні місця, як Каймани, де можна ефективно приховати капітал, але і деякі штати Америки, такі як Делавер, де в іноземних інвесторів є можливість відкрити компанію без чіткої вказівки кінцевого власника.

У 2012 році Генрі стверджував, що з 1990 року з Росії в офшори було виведено $798 млрд.

Число офшорних зон за минулий з того часу період зросло, стверджує дослідник, незважаючи на суспільний тиск.

В середньому, за його даними, відтік капіталів в офшори з країн, що розвиваються починаючи з 2010 року зростав на 8% щорічно.

Для Росії і Китаю цей показник становить 9%, можливо, через побоювання економічної і політичної нестабільності, стверджує Генрі.

Відкрита Україна