Депутат Інна Богословська повідомила, що найближчим часом Олександра Єфремова депутати Партії регіонів хочуть замінити Вадимом Новинським.
За словами Богословської спроба зняття Єфремова відбулася на засіданні фракції 20 травня: “Сьогодні не вистачило голосів на фракції. Сьогодні було дуже бурхливе засідання фракції Партії регіонів. Була зроблена спроба змінити Єфремова на Новинського. Насправді не вистачило голосів. І під приводом, що сьогодні не було Єфремова, це питання перенесли на майбутнє”.
Богословська зазначила, що наразі всередині фракції існує кілька груп, які зібрані за регіональним принципом та додала: “Загалом, ніхто не хоче бути в тій ПР, де хтось закулісно ухвалює рішення, а всі інші виконують функцію кнопкодавів, м’яко кажучи, а хотілося сказати ще жорсткіше. Навіть якщо допустити, що парламент ще попрацює, від цієї фракції залишиться половина”.
Як відомо, Вадим Новинський – українсько-російський бізнесмен, основний власник «Смарт-груп» і «Смарт-холдинг», власник блокуючого пакету металургійного холдингу «Метінвест» і багатьох інших активів. Почесний президент ПФК «Севастополь».
Народився 3 червня 1963 року у Старій Руссі. У 1985 році закінчив Академію цивільної авіації в Ленінграді за спеціальністю «Інженер систем управління».
Трудовий шлях Вадим Владиславович розпочав у Петрозаводськом авіазагоні, на кафедрі в Академії цивільної авіації (1985-1996 рр.).
У 1991-1996 роках працює співробітником АНО «ЦНІОКІ« Центр перспективних досліджень ». У 1996-1998 рр.. створив з партнерами «Лукойл – Північно-Захід» (пізніше – Торговий дім «Північ-Захід-Ойл»), представляв компанію в Україні, де займався поставками пально-мастильних матеріалів на «Криворіжсталь» і «Запоріжсталь».
В кінці 1990-х років Вадим Новинський вклав гроші, зароблені на продажу нафтопродуктів в Санкт-Петербурзі, в покупку великих українських залізорудних підприємств: Інгулецького і Південного ГЗК. У 1998 рік взяв участь у приватизації Інгулецького ГЗК.
Ім’я Новинського засвітилося лише наприкінці століття, що минає. Активізувався як ініціатор україно-російських проектів у кінці 90-х з приходом до влади Володимира Путіна. На початку 1999 року створена Новинським компанія «Нева холдинг» на приватизаційному конкурсі купує 77% акцій болгарського металургійного комбінату «Промет». У цьому ж році компанії Новинського засновують в Дніпропетровську компанію «Смарт-груп».
У 2000 році Новинський разом з партнерами в результаті додаткової емісії отримують більше 75% акцій «Ярегское нефтетітановой компанії». Через рік папери компанії виявляються у структур «Лукойлу». Натомість Новинський отримує можливість брати участь у розробці родовища через компанію «ЯрегаРуда».
На початку 2000-их років під управління Новинського переходить ТОВ «Метал-груп», що є оператором Яковлевского родовища в Білгородській області, яким раніше володів громадський фонд Віктора Черномирдіна «Підтримка та розвиток середнього класу».
У 2004-2007 роках Вадим Владиславович працював головою наглядової ради ІнГЗК.
У квітні 2004 року ль увійшов до складу консорціуму інвесторів, що викупили 90% акцій «Молдавського металургійного заводу» у групи компаній «Ітера». Влітку того ж року 30% акцій підприємства було продано Алішеру Усманову.
У другій половині 2004 року «Смарт-груп» отримала право провести санацію розташованого в Донецькій області «Макіївського металургійного комбінату».
Пізніше, Новинський поклав початок формуванню суднобудівного субхолдингу, придбавши 83,6% акцій «Херсонського суднобудівного заводу».
На початку 2005 року стало відомо про придбання Новицьким у структур Ігоря Коломойського 93,1% акцій «Криворізького залізорудного комбінату». Восени того ж року «Смарт-груп» бере участь у конкурсі з продажу 93,0% акцій «Криворіжсталі», але програла Mittal Steel.
У 2006 році у Києві створив і очолив «Смарт-холдинг». Група зібрала великі пакети акцій ВАТ «Інгулецький гірничо-збагачувальний комбінат», ЗАТ «Макіївський металургійний завод», болгарського прокатного заводу «Promet Steel», після чого в 2007 році об’єднала ці активи з металургійними активами групи «Метінвест», що входить в бізнес-імперію «СКМ» мільярдера і нардепа від Партії регіонів Ріната Ахметова. В результаті злиття «Смарт-холдинг» став власником більше 25% акцій укрупнити «Метінвесту».
Після запустив нові проекти – суднобудівний холдинг, що об’єднує три найбільші заводи України, і агропромислову компанію, ядром якої є виробник овочевих консервів «Верес».
З 2010 року група компаній «Смарт-Холдинг» є спонсором ПФК «Севастополь», а Вадим Новинський його почесним президентом.
29 травня 2012 Президент Віктор Янукович за видатні заслуги перед Україною надав Вадиму Новинському українське громадянство.
Володіючи особистим статком $ 2,7 млрд, в 2011 році зайняв 37 місце в списку 200 найбагатших бізнесменів Росcии (за версією журналу Forbes). У 2012 р. видання “Кореспондент” віддало Вадиму Новинському 3-е місце в рейтингу “ТОП-100 найбагатших українців”, експерти журналу оцінили його статки в розмірі $ 3,3 млрд. За версією «Фокусу» Вадим Новинський зайняв 39 місце в рейтингу «200 найвпливовіших українців». У 2013 р. Вадим Новинський посів 5 місце в рейтингу “Фокуса” “200 найбагатших людей України” (статок – $ 3273000000) і 4 місце в рейтингу “Forbes” “100 найбагатших українських бізнесменів” (статок – $ 1,9 млрд).
“Відкрита Україна“, за матеріалами “Української правди“