Церква проти Поліції

Якось розчарувався у церкві та у новій поліції після перегляду відео зупинки новою поліцією Мерседеса предстоятеля Києво-Печерської Лаври митрополита Павла, який порушив правила дорожнього руху.

З церквою – усе зрозуміло, після слів Паши-Мерседеса – “…Порушив? Нічого, слава Богу…” будь-яка людина з аналітичним складом розуму перегляне своє ставлення до суспільного інституту, який тримає таке бидло у себе на одному з найвищих рівнів керівництва.

Поліція трохи засмутила… Нерішучі дії наряду можна зрозуміти та логічно пояснити: будь-хто може розгубитися, хоча це не стосується хлопця, який досить гідно вів діалог з бородатим непотрібом. От колеги цього патрульного могли діяти більш сміливо, наприклад стати попереду Мерседеса, так, щоб перевірити – чи стане представник духовенства таранити працівника поліції при виконанні службових обов’язків.

З юридичної точки зору, ситуація складалася цілком на користь патрульних – якщо б патрульний почав вимагати від водія передати (пред’явити) документи для складання адмін. протоколу, а бородач наказав би водію цього не робити – то сміливо можна було б звинувачувати попа у втручанні в професійну діяльність працівника правоохоронного органу, а це вже кримінальне правопорушення. Така перспектива повинна була б додати рішучості патрульним. Але відсутність протоколу – то не біда, врешті-решт цей “вхопивший Бога за бороду” екземпляр кожного дня там порушує, отже завжди можна спробувати довести справу до логічного кінця.

Найбільше засмутило пояснення керівництва патрульної служби м. Києва – “…ми прийняли рішення не складати протокол, щоб не створювати напруження у суспільстві, так як кількість вірян – дуже велика і вони будуть обурені…”

Оце – брехня. Брехня в найкращих традиціях старої міліції. Рішення не складати протокол прийняв Паша-Мерседес, коли сів у той самий Мерседес та наказав водію їхати далі, і аж ніяк не патрульна служба, це чудово видно на відповідному відео. Навіть, якщо припустити, що це – рішення патрульної служби, то приймати його – не в компетенції простого патрульного, а його командирів. Хтось вірить у те, що керівництво будь-якого державного органу за 1 хв. може прийняти рішення в складній резонансній ситуації? Отож бо.

Керівництво патрульної служби чудово розуміє, що вони трохи лоханулися, але мужності визнати помилку не вистачає, тому починає суспільству тупо “надівати на голову унітаз” – характерна риса старої міліції. Де реформа? Нові обличчя, нова форма, нові машини, але принципи – старі.

Людина Розумна” для “Відкритої України