Після розголосу в ЗМІ щодо намірів зайняти крісло профільного заступника міністра розвитку громад та територій та одночасного просування на посаду Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції свого «міньйона» Олександра Строкача, екс-очільник ДАБІ Олексій Кудрявцев почав обіляти свою репутацію в ЗМІ.
Звісно, що за певні бюджети та протягом певного часу можна зробити з безпринципного схематозника реформатора-передовика. Але не у випадку Олексія Кудрявцева, який у 2014 році без освіти та з фальшивим дипломом очолив Держархбудінспекцію Київської області, а вже з 2015 став головою ДАБІ. Автора та очільника корупційних схем в будівництві, фігуранта кримінальних справ, керівника, за каденцію якого ДАБІ встановила корупційний рекорд, коли його призначенця затримали на хабарі лише на 21-й день роботи.
Усім відома жадібність Олексія, відомство якого в вересні 2018 екс-генпрокурор Юрій Луценко публічно звинуватив у тому, що «побори у будівельній галузі порівняно із часами Януковича зросли вчетверо», визнавши будівельну галузь найкорумпованішою в Україні, зіграла з ним поганий жарт. Як відомо, береш гроші чужі, а витрачаєш вже свої, тому під Кудрявцева було створено такий собі бюджетний варіант антикризу.
Отже, робимо текст одного інтерв’ю, а далі із наполегливістю молдавського народу робимо одну й теж новину з різними заголовками, правда, переклавши текст російською.
Не можна пройти осторонь такого маніфесту? Тож пройдемось по найбільш яскравим тезам екс-посадовця.
«…мене було усунуто від процесу та гучно звільнено за сфабрикованим звинуваченням… Чим більше чую про себе сьогодні висмоктаного з пальцю “молдавського негативу” та “викривальних сенсацій”, тим більше розумію: робив і роблю все правильно».
Чому факт використання підробленого диплому під час вступу на державну службу в 2014 році та посилання на нього в 2015 на думку Олексія Кудрявцева сфабриковане? Адже навіть в спростуванні його тодішньої прес-служби зазначається, що «на момент призначення на посаду головою Держархбудінспекції згідно з розпорядженням Кабінету міністрів України від 26 червня 2015 року № 632-р Кудрявцев мав диплом Київського міжнародного університету цивільної авіації за напрямком підготовки «Менеджмент» (бакалавр з менеджменту ), а також – Національного університету «Одеська юридична академія» за спеціальністю «Правознавство» (спеціаліст юрист). Про що додаються фотокопії зазначених дипломів».
Але, на хвилинку, забули, що у 2014 Кудрявцев керував територіальним органом ДАБІ Київської області.
А з фотокопій дізнаємось, що необхідна на той час освіта рівня спеціаліст-магістр в нього відсутня. Адже спеціалістом-юристом він стане лише в червні 2015. Тому цілком зрозуміло коли та для чого Кудрявцев використовував фейковий диплом про повну вищу освіту.
«Корупціонери вищого ешелону, що десятиліттями сиділи на потоках, та будівельна мафія, котра будувала, ігноруючи будь-які правила, вочевидь, відчули, що їхньому солодкому життю ось-ось прийде край, і зробили все, аби не допустити цього… Тоді я був свідомий того, що перекриваючи декому багатомільйонні потоки “занесень”, я рано чи пізно потраплю до лав небажаних, стану опальним. Так і сталося. Система мене викинула – й це чудовий факт. Адже вона не змогла мене зробити “своїм”, зробити насправді токсичною фігурою. Хоча дуже намагалася. Система, до речі, мстить мені донині – і я тішуся».
Якщо логічно розмірковувати, то, по-перше, з 2015 по 2018 вищий ешелон представляв сам Кудрявцев, як голова центрального органу виконавчої влади, а по-друге, якщо існує така міфічна всемогутня мафія, то чи не вона його взяла на роботу? Або вона з’явилась пізніше – вже за часів каденції Кудрявцева? Виходить, що Олексій або ставленик мафії, або її прародитель, щось він тут приховує!
«Рівно рік тому, коли ми вже були на фініші реформи…»
Цікаво, що до онлайн послуг Олексію довелось йти довгих чотири роки. Меморандум був підписаний лише в жовні 2018 року. Що заважало Кудрявцеву реалізувати реформаторський дух усі ці роки – невідомо. Наприклад, у Держгеокадастрі, де так само у 2015 році змінилось керівництво, онлайн послуги запустили в тому ж році.
Ну а коли зайшла мова про стихійні забудови, тут Кудрявцев проявив весь свій талант безпринципного посадовця.
Цинізм та лукавство тут виходять за грані пристойності. Справа в тому, що у 2016 році, саме за керівництва Кудрявцева, ДАБІ було видано дозвіл на виконання будівельних робіт від 08.11.2016 № ІУ115163131320 на об`єкті: «Будівництво житлового будинку з об`єктами господарського та соціально-побутового призначення та підземним паркінгом (з виділенням частки квартир для потерпілих від діяльності ГІБК «Еліта-центр») на земельній ділянці у пров. Платонівському у Солом`янському районі м. Києва».
То може не дивилися на проектну документацію та генплан, або не розуміли наслідків? Чудово розуміли! Ще й зареєстрували внесення змін до дозволу.
Виходячи з розповіді Кудрявцева, на об’єкті суттєві порушення, які надають органу право анулювання дозволу на виконання будівельних робіт. Але приписи ДАБІ про зупинення підготовчих та будівельних робіт на об`єкті та про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил видані лише 02.10.2019. Причому вони, за даними Єдиного державного реєстру судових рішень, зупинені ухвалою Окружного адміністративного суд міста Києва про забезпечення адміністративного позову. Що заважало провести перевірку та скасувати дозвіл на будівництво протягом трьох (!!!) років? Знову ж логічного пояснення немає. Вірніше є, але воно знаходиться в площині кримінального кодексу України.
Отож, порадимо Олексію Кудрявцеву не заощаджувати на піарниках та уважніше вести свою медійну кампанію. А ми подивимось, що переможе в суспільстві: логіка та факти, чи потужний піар…