Цікаві подробиці випливають з установ, наближених до Міністерства оборони України, які цілком можуть спричинити перестановки в силових відомствах України розкриває видання “ФАКТИ“.
ЗАКУПІВЛІ ДРОНІВ: СУМНІВНІ КОНТРАКТИ
Паралельно із цими заявами з’явилася інформація про нові скандали навколо закупівель дронів для ЗСУ. Агентство, яке раніше укладало договори з компаніями, що спеціалізуються на продажі кормів для тварин, тепер звернулося до фірми, пов’язаної з косметикою та парфумерією – “ВНА Трейд”.
Згідно з контрактом, ця компанія зобов’язалася поставити:
- 40 тисяч одиниць БПЛА “Грім” на суму 900 млн грн,
- 40 одиниць БПАК “Грім” за 48,6 млн. грн.
Державний аудит встановив, що у рамках цих контрактів була переплата у розмірі 215 млн. грн.
ЛІЦЕНЗІЇ ТА КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ
Крім того, значна частина постачальників дронів працює без відповідних ліцензій, що стало підставою для започаткування кримінальної справи №62024100110000061.
КОНТРАКТИ НА БОЄПРИПАСИ: ПРОВАЛИ ТА НИЗЬКА ЯКІСТЬ
Український аналітик та колишній інженер-конструктор КБ “Південне” Олександр Кочетков повідомив, що АТЗ уклала контракт на виробництво мін з компанією, яка виконала замовлення на 120 мм боєприпасів лише на 18%, хоча терміни поставок уже закінчуються.
Крім того, 10% вироблених боєприпасів було повернено виробнику через невідповідність якості. Це лише один із кількох контрактів, які підприємство не виконало в рамках держзамовлення.
ЩО ДАЛІ?
Закупівлі дронів у компаній із сумнівною репутацією, порушення контрактів на виробництво боєприпасів та недостатній контроль якості викликають серйозні питання. Усе це відбувається за умов війни, що ставить під загрозу обороноздатність країни.
“Open-UA“