За даними видання “Диссидент“, відомий український публіцист Юрій Ситник у своєму відеозверненні, із посиланням на заяви колишнього керівнинка Хмельницької обласної податкової адміністрації, відзначив, що на даний час керівні посади в податкових органах України інтенсивно заповнюються кадрами, нібито, з близького оточення голови Комітета Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Даніїла Гетьманцева, які по-суті займаються фінансовим рекетом.
“От така гучна публічна заява. Не знаю наскільки вона там правдива, чи не правдива, але за “податкову” зараз не особливо чути”, – наголосив пан Ситник, відзначивши, що із нещодавніх розмов із знайомими бізнесменами довідався про факти невиконання податківцями досягнутих із представниками українського бізнесу домовленостями в контексті виправлення виявленних недоліків до накладання штрафних санкцій.
При цьому, податківці здійснювали повторні візити до підприємців і накладали штрафи, пояснюючи це перевірками “з Києва” та суровою необхідністю реагування саме у такий спосіб.
“Система не змінилася. І у час війни вона набрала таких дуже огидних рис. І це знищення зсередини, воно просто прослідковується буквально у всьому”, – висловив переконання пан Ситник.
“Збільшили платежі за транзит газу, начеб-то, через те, що ми зараз не експортуємо російський газ у Європу і тому треба компенсувати. Ну, компенсували звідки? З кишень українців. При цьому, ті, хто обслуговує корупційні потоки, ті, хто на них сидять, їм байдуже, скільки заплатити: 500 гривень зайвих, 1000 – це для них копійки, які непомітні. Натомість, для наших пенсіонерів, для тих людей, які виживають, а таких – більшість, – кожна копійка до копійочки”, – наголошує публіцист, відзначаючи стрімкий зріст цін на всі товари широкого вжитку.
Більш того, за словами пана Ситника, державні інституції України, як-то, “податкова”, Пенсійний фонд, які за найменших підстав скасовують соціальні виплати громадянам, провокуючи відповідні судові позови, що у переважній більшості задовільняються на користь громадян, блокуються невиконанням судових рішень через прогресуючу нестачу відповідних бюджетних коштів. Як наприклад, у держбюджеті заплановано тільки 400 млн грн на покриття таких виплат, а загальний обсяг потреб держорганів за вже винесеними судовими рішеннями на користь громадян України становить більше 12 млрд грн.
“Фактично, людина, яка виграє суд. Вона не дочекається тих виплат, не доживе банально, бо це може тривати роками і безкінечно, а нічого не змінюється. А гроші – знецінюються!”, – резюмує експерт.
“Open UA“